Revolut to firma / usługa, która wystartowała w 2015 roku i w szybkim tempie zdobywa rzesze użytkowników. Dzięki aplikacji Revolut możemy płacić za towary i usługi podczas podróży za granicę, bez uiszczania bankowej marży. Kilka tygodni temu Revolut świętował 1,5 miliona użytkowników i z tej okazji zaoferował darmową kartę Visa (plastik), którą można dokonywać płatności w sklepach internetowych i tradycyjnych. Visa od Revolut to zwykła wypukła karta z numerem, imieniem i nazwiskiem posiadacza, datą ważności i numerem CCV na odwrocie. Aplikacji Revolut używam już od jakiegoś czasu, głównie do przelewów pomiędzy bankami w różnych krajach i jestem bardzo zadowolony. Postanowiłem zamówić kartę, kilka kliknięć w aplikacji i gotowe. Po dwóch tygodniach otrzymałem przesyłkę…

Revolut - koperta z kartą kredytową Visa

Karta została wysłana zwykłym listem i to prawdopodobnie listonosz wrzucił ją na klatkę przez szczelinę na listy. Koperta sprawia wrażenie nieco za małej bo karta jest opakowana w tekturowe pudełko, które ledwie mieści się w środku. Pierwsza niespodzianka czekała na odwrocie koperty:

Revolut - koperta z kartą kredytową Visa - Zdjęcie tyłu koperty i adresem Revolut

Mieszkam w Wielkiej Brytanii i pierwszy raz widzę, żeby ktoś podawał nazwę instytucji na kopercie zawierającej kartę. Za zwyczaj, kiedy ktoś wysyła wrażliwe informacje unika podawania szczegółów mogących pomóc w identyfikacji zawartości przesyłki. W tym wypadku mamy czarno na białym: front koperty: imię, nazwisko, adres, tył: Revolut i adres zwrotny. Ciekawe co może być w środku. Ktoś przede mną widocznie już sobie zadał to pytanie bo koperta nie jest dokładnie zaklejona:

Revolut - koperta z kartą kredytową Visa. Zdjęcie niedokładnie zaklejonej przesyłki.

Wystarczy lekko podważyć i gotowe, zapraszamy do środka:

Revolut - otwarta koperta z kartą kredytową Visa

No tak, ale przecież karty nie są wysyłane luzem, za zwyczaj są w papierowych opakowaniach, które trzeba rozedrzeć żeby dostać się do karty, prawda?

Papierowe pudełko z kartą Visa od Revolut

Może jakieś zabezpieczenie przed ciekawskimi? Może jakaś plomba?

Papierowe pudełko z kartą Visa od Revolut. Widok z lewej strony

To może z drugiej strony?

Papierowe pudełko z kartą Visa od Revolut. Widok z prawej strony

Też nie. No to zobaczmy co jest w środku:

Katra Visa od Revolut - Widok w pełnej krasie

Rozdarcia papieru przy górnej i dolnej krawędzi karty sugerują, że karty są pakowane w szybkim tempie i nie ma czasu na dbałość o detale albo, że ktoś tę kartę przede mną oglądał. Oczywiście z tyłu karty jest numer CCV, z przodu imię, nazwisko, numer i data ważności, na kopercie dokładny adres posiadacza karty.

Tyle się mówi o zachowaniu prywatności i o ochronie wrażliwych informacji, a Revolut zdecydował się na przesłanie Visy otwartym tekstem.
Udanych zakupów!