Fani Indiany Jonesa i klasycznych gier przygodowych zyskali właśnie powód do radości. W 2013 grupa zapaleńców postanowiła stworzyć remake gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis wydanej przez LucasArts, a demo nowej edycji jest gotowe do pobrania!

Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition Demo

Akcja gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis toczy się w fikcyjnym uniwersum Indiany Jonesa, ale fabuła gry nie nawiązuje do żadnego z filmów. Gra ukazała się w 1992, wydana przez LucasArts na PC, Macintosha i Amigę. Później grę wydano w wersji dla FM Towns, Linuksa i Windows. Istnieje wersja na komputery ośmiobitowe, ale ze względu na ograniczenia gra jest zręcznościówką, która z oryginałem nie łączy nic oprócz bohatera i tytułu.

Na stronie projektu możemy przeczytać, że dopóki remake nie uzyska błogosławieństwa Lucasfilm / Disneya jest on „nieoficjalny” i „non-profit”. Historia pokazuje, że często gęsto takie próby kończą się szantażem ze strony jakiejś kancelarii reprezentującej właściciela praw autorskich do tytułu, a interesy fanów gry i ich niezaspokojony apetyt nikogo nie interesują. Mając to na uwadze, proponuję czym prędzej pobrać demo gry i rozkoszować się grafiką w wysokiej rozdzielczości. Archiwum o wielkości 1.77GB można pobrać z tego miejsca. Demo uruchamia się w hebrajskiej wersji językowej ale w pliku config.ini możemy ustawić język angielski.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition Demo

Autorzy namawiają do podpisania petycji skierowanej do The Walt Disney Company, w której proszą o zgodę na dalszą pracę nad grą. Do tej pory petycję podpisało ponad jedenaście tysięcy osób. Jeśli lubisz przygodówki i chcesz doczekać pełnej wersji Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition, podpisz i Ty.