Wygląda na to, że prawnicy powiązani z LucasArts i The Walt Disney Company będą mieli co robić. Jakiś czas temu pojawiło się grywalne demo Indiana Jones and the Fate of Atlantis Special Edition, a teraz w nieoficjalnej kontynuacji powracają bohaterowie gry Maniac Mansion: Day of the Tentacle!

Return of the Tentacle - Prologue

Klasyka gatunku, gra ponadczasowa, mega hit który nigdy nie przypadł mi do gustu. Nie zrozumcie mnie źle, jestem fanem gier przygodowych, bardzo sobie cenię produkcje Lucasa, Day of the Tentacle ma fajną historię, oryginał ma niebanalną grafikę… po prostu coś nie pykło. Zawsze wolałem Monkey Island i Indianę Jonesa. Wracając do Return of the Tentacle – Prologue, Macka po raz kolejny spróbuje opanować świat i zniewolić ludzkość, a na „jego” drodze staną trzy, dobrze nam znane postacie: Bernard, Hoagie i Laverne.

Return of the Tentacle – Prologue można pobrać ze strony projektu. Gra jest oparta na silniku Unity, autorzy przygotowali binarki dla Windows, MacOS i Linuksa. Gra działa w rozdzielczości 4K(3840×2160) i wygląda świetnie. Niestety nie można tego samego powiedzieć o jej stabilności. Wersja dla Windows wysypała się kilkanaście razy.

Return of the Tentacle - Prologue

Pod Windows, próby nagrania wideo lub zapisania ekranu często kończą się niepowodzeniem, a Bandicam i Icecream Screen Recorder Pro dwa razy wywaliły system. Z braku chęci i czasu nie miałem okazji przetestować wersji dla Linuksa i Maca. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że normalna rozgrywka nie sprawia żadnych problemów.

Return of the Tentacle - Prologue

Klasyczny interfejs (ale sterowanie mocno ulepszone), klasyczny feeling, grafika utrzymana w klimacie poprzednich części, doskonała oprawa dźwiękowa… czego więcej oczekiwać po grze takiej jak Return of the Tentacle – Prologue? Fani przygodówek, pobierajcie zanim usuno!

Edit:

Po kilku próbach w końcu udało mi się nagrać intro z gry. Na YT był do tej pory jakiś fragment w kiepskiej rozdzielczości.

[youtube v=”OBDHwJ3vS0M”]