Gra Laura łączy w sobie kilka klasycznych tytułów; Robbo, Boulder Dash i Dyna Blaster z odrobiną domieszki Gauntleta. Gra została wydana w 2016 na komputery Atari XL/XE i działa na wszystkich modelach wyposażonych w rozszerzenie pamięci (minimum 128KB RAM). Teraz przyszła pora na tak zwany TEC – tapeable content dla Laury!

New Adventures of Laura, czyli nowe plansze dla Laury zostały wydane na kasecie magnetofonowej przez RETRONICS. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że oryginał z 2016 był dostępny tylko na kartridżu.

New Adventures of Laura została wydana w limitowanej edycji, pierwsi kupujący dostaną trójwymiarowe nalepki nawiązujące do gry. Tytuł działa na komputerach Atari XL/XE wyposażonych w rozszerzenie pamięci, ale Trumniarze i Komodziarze mogą podziwiać Laurę na emulatorze odpalanym na ich „wstydliwie skrywanych w piwnicach pecetach”. Pierwsza część gry działa bez problemów na emu Altirra, a pliki z grą (w różnych wersjach językowych) można pobrać ze strony atarionline.pl.

Mała uwaga odnoście RETRONICS. Firma ma swoją stronę pod adresem http://retronics.eu/, ale z jakiegoś powodu nie znajdziecie tam aktualnej oferty gier dla Atari. Musicie założyć konto na FB, dopiero wtedy będziecie mogli zapoznać z aktualną ofertą firmy na jej profilu. Nie mam pojęcia czemu firma zdecydowała się dyskryminować potencjalnych klientów, którzy nie mają lub nie chcą otwierać kont na FB. Cierpi na tym nie tylko skarbiec firmy, ale i portfele autorów gier.