Nowe zabezpieczenia antypirackie Adobe, wprowadzone do najnowszej odsłony Adobe CC zostały złamane. Zabezpieczenie nie stanowiło problemu, a na jego obejście potrzeba było zaledwie kilku dni.

Wygląda na to, że Adobe nie chce skutecznie zabezpieczyć swoich produktów przed nieautoryzowanym użyciem. Cracki do Adobe Photoshop CC 2019 i Adobe Photoshop CC 2019 latają po sieci. Na Reddit można poczytać, jak mniej więcej wygląda proces łamania takich „zabezpieczeń”. Ze względu na brak wyrafinowanych „sztuczek”, sama metoda ich obchodzenia również nie przysparza wypieków na twarzy.

Przyznam, że na nową premierę pakietu Adobe CC czekałem z pewną niecierpliwością (ale nie nieśmiałością!). Miałem naiwną nadzieję, że nad interfejsem Lightroom Classic CC toczyły się jakieś potajemne prace, że nagle okaże się, że natywne interfejsy to jest to, że ten soft da się „naprawić”, że nie trzeba będzie budować klastrów, żeby LR płynnie działał. Nie czekałem na nowe ficzery, bo Adobe nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Okazało się, że (co za niespodzianka), że nie tylko Lightroom nie zyskał wigoru, nowe zabezpieczenia też nie zdały egzaminu. Wszystko po staremu…

Update:

„Złamane” wersje Lightroom CC Classic 2019 i Dreamweaver CC 2019 już są dostępne. Wszystkie aplikacje z Adobe CC są „zabezpieczone” w ten sam sposób, wystarczy zmienić parę bajtów w plikach wykonywalnych, więc zakładam, że do rana zabezpieczenie zostanie usunięte ze wszystkich aplikacji Adobe.