String „amtlib.dll crack + Adobe CC 2019 + Lightroom CC 2019 + Photoshop CC 2019” to najlepsze podsumowanie ostatniej aktualizacji pakietu Adobe. Najważniejsze aplikacje: Photoshop CC, Lightroom Classic CC, After Effects CC, Premiere Pro CC i Illustrator CC są teraz dostępne w wersji 2019. Trochę nowych funkcji, trochę nowych bugów i trochę fixów do starych błędów. No i nowe zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem. Podczas porannej lektury Reddita, natknąłem się na wątek poświęcony amtlib.dll i nowym wersjom programów od Adobe.

Kiedy kilka lat temu, firma Adobe zdecydowała się na nowy model licencyjny, można było przeczytać tu i ówdzie, że nowy sposób dystrybucji ograniczy nieautoryzowane użycie Photoshopa, Illustratora, Lightrooma i całej reszty. Wystarczyło kilka dni, żeby się przekonać, że podmiana amtlib.dll na „ubogaconą” wersję załatwia sprawę licencji. System sprawdzania „legalności” okazał się większą iluzją niż wyniki pracy Photoshopa, a ci, którzy nie chcieli płacić zyskali nieograniczony dostęp do świetnego oprogramowania. Oczywiście ktoś, kto traktuje to oprogramowanie jako narzędzie pracy, nie będzie się bawił w takie rzeczy. Oprogramowanie Adobe stało się tanie i nie ma przymusu odnawiania subskrypcji. Zwolennicy mnożenia cen przez lata przeszli na Affinity lub Capture One lub DxO. Pozostali podmieniali plik amtlib.dll na crack i mieli problem z głowy.

Teraz, okazuje się, że Adobe, po cichutku i bez większego rozgłosu, postanowiło coś z tym zrobić. Czy stary system zarządzania licencją stwarzał problemy, a może był dziurawy i widmo exploitów zmusiło Adobe do działania? Nie wiem, ale mogę się założyć, że pierwsze nieautoryzowane kopie Photoshopa zaczną się uruchamiać w przeciągu kilku dni/tygodni*. Adobe odeszło od aktywacji offline, więc metoda „na amtlib.dll” nie zadziała, ale wiadomo, że aktywacja online nie stanowi dla crackerów żadnego poważnego problemu. Rozumiem czemu argument niskiej ceny nie przemówi do dotychczasowych „krakowiczów”, ale pakiet fotograficzny w usłudze Adobe Creative Cloud kosztuje 12,29 €/mies…

P.S. Info z pierwszej ręki o reszcie nowości w Adobe CC.

*Nie mam zamiaru pomagać w obchodzeniu zabezpieczeń, ale z dalszej lektury rd wynika, że to będą raczej godziny/dni.